"Mała książka - wielki człowiek"

Mała książka - wielki człowiekW naszej bibliotece ruszył właśnie projekt Mała książka - wielki człowiek. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Jak piszą organizatorzy akcji:

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

We wszystkich naszych bibliotekach (Zabierzów, Balice, Bolechowice, Rudawa) na nowych i już zapisanych czytelników w wieku 3-6 lat (roczniki 2013-2016) czekają książkowe wyprawki na dobry czytelniczy start! Znajdziecie w nich:

• specjalną książeczkę, dopasowaną do wieku dzieci pt. Pierwsze czytanki dla…
  • Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek
  • broszurę informacyjną dla rodziców.

Po każdej wizycie w bibliotece w trakcie której dziecko wypożyczy co najmniej jedną książkę, na karcie Małego Czytelnika pojawi się kolejna naklejka. Po uzbieraniu 10 naklejek, każde dziecko otrzyma Dyplom Małego Czytelnika.

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do biblioteki, gdyż ilość pakietów jest ograniczona.

Mała książka - wielki człowiek  Mała książka - wielki człowiek

Pełną informację na temat projektu znaleźć można na stronie:

Mała książka - wielki człowiekMała książka - wielki człowiekMała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiekMała książka - wielki człowiek

Polub nas na facebooku!