Biblioteka w parku? Czemu nie!

Biblioteka w parku? Czemu nie!Czytanie na trawie - w sąsiedztwie dzikich kaczek, szmeru strumyka i ptasich trelów to wielka przyjemność. Mogły się o tym przekonać przedszkolaki z Bolechowic, które 19 sierpnia wzięły udział w wakacyjnych zajęciach, zorganizowanych przez bolechowicką bibliotekę.

Zamiast regałów, pod rozłożystym jesionem stanął kosz piknikowy wypełniony po brzegi kolorowymi książkami. Pojawiła się również tajemnicza postać (w tej roli wystąpiła niezawodna Agnieszka Mleczko), która wspólnie z dziećmi stworzyła niezwykłą kocią opowieść. To same przedszkolaki wpadły na pomysł, aby bohaterem opowiadania został przyjazny, miły kotek. Historia ta zakończyłaby się zapewne pomyślnie, gdyby nasz bohater nie skosztował wody z pobliskiego jeziorka. Wystarczyło osiem kropelek, aby potulny kotek zamienił się w groźnego tygrysa… Wielką frajdą i dużym wyzwaniem była również gra terenowa na podstawie książki Anity Głowińskiej pt. Kicia Kocia gra w piłkę, tym bardziej emocjonująca, że zwycięzca mógł być tylko jeden.

Na zakończenie, wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka. Dzieci same tworzyły małe i duże mydlane kule, które niebawem zamieniły zielony park w prawdziwą bańkową krainę.

Biblioteka w parku? Czemu nie!Biblioteka w parku? Czemu nie!Biblioteka w parku? Czemu nie!

Polub nas na facebooku!