Informacja dla czytelników

Szanowni Państwo,

W związku z wprowadzanymi w całej Polsce zmianami w funkcjonowaniu instytucji oświatowych i kulturalnych, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie wprowadza zmiany w funkcjonowaniu bibliotek.

GBP w Zabierzowie wraz z filami w Balicach, Bolechowicach i Rudawie wznawia obsługę czytelnika od dnia 11.05.

Od dnia otwarcia bibliotek będziemy pracować wyłącznie w trybie wypożyczeń i zwrotów.

Niestety, nie będzie wolnego dostępu do półek. Wydzielona zostanie strefa czytelnika, w której znajdować się będzie mogła tylko jedna osoba. Książki będzie podawał bibliotekarz.

Po otwarciu biblioteki zachęcamy Państwa do korzystania z katalogu on-line z poziomu swoich indywidualnych kont. Prosimy o rezerwowanie książek przez system. Usprawni to pracę i skróci czas obsługi wypożyczeń.

Nie będzie pobierana opłata za przetrzymanie książek, których termin oddania upłynął w czasie zamknięcia biblioteki.  Od dnia otwarcia bibliotek do 15 czerwca Czytelnicy będą mieli czas na zwrot pozycji wypożyczonych przed zamknięciem bibliotek.

Książki zwracane przez Państwa będą podlegały 14-sto dniowej kwarantannie. Po upływie tego okresu będą z powrotem włączone do wypożyczeń.

Wszystkie wydarzenia biblioteczne w tym spotkania z dziećmi, spotkania autorskie, spotkania grup bibliotecznych zostają odwołane.

Na bieżąco będą dezynfekowane, klamki, blaty i wszelkie powierzchnie użytkowe.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy aby Czytelnicy mający objawy przeziębienia lub grypy zaniechali wizyt w bibliotekach.

Będziemy dokładać wszelkich starań aby korzystanie z biblioteki było dla wszystkich bezpieczne.

Polub nas na facebooku!