Koronczarki na Święcie Rudawy

Koronczarki na Święcie RudawyW niedzielę, 28.07. Koronczarki z Rudawy - Grupa Rękodzielnicza przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie - Filii w Rudawie uczestniczyły w Święcie Rudawy. Wystąpiliśmy w krótkiej prezentacji grupy i naszej biblioteki obok przedstawiciela Stowarzyszenia Ziemia Rudawska, Klubu Seniora Sami Swoi, Koła Gospodyń Wiejskich, "młodych talentów".

We wrześniu tego roku mija 5 lat od powstania grupy. To widoczny sukces zrealizowanego przez bibliotekę projektu "Przekaż dalej, czyli sztuka wzbogaca i łączy pokolenia". W czasie tych 5 lat spotykaliśmy się bez przerwy w co drugi czwartek każdego miesiąca, uczestniczyliśmy w licznych wydarzeniach gminnych i poza naszą gminą. Nasze prace znalazły się na wielu wystawach konkursowych, a kilka  nagrodzono. Jedna z naszych członkiń zdobyła kwalifikacje i prawo do tytułu "twórca ludowy", trzy panie uczą się dodatkowo poza naszą grupą techniki koronki klockowej. Obecnie grupa liczy 14 "stałych" osób, wśród których są mieszkanki: Rudawy, Brzoskwini, Krzeszowic, Miękini, Nawojowej Góry, Nielepic, Paczółtowic i Radwanowic.

Panie korzystają z uzupełnianego stale zbioru książek poświęconych technikom rękodzieła, w bibliotece mają okazję skorzystać również z kopii pozyskiwanych wzorów, a także z całego księgozbioru. Spotkania i działalność koronczarek to realizacja pasji  grupy osób. Cieszymy się, że nasza biblioteka może w tym uczestniczyć i tworzyć nowy wizerunek biblioteki - miejsca spełniania wartościowych potrzeb środowiska.

Koronczarki na Święcie Rudawy

Polub nas na facebooku!