W królestwie rupaków

W królestwie rupaków11 lipca bibliotekę w Bolechowicach odwiedziły przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Magnificat w Bolechowicach, aby wspólnie odkrywać niezwykły świat marzeń i fantazji. Inspiracją do wspólnej zabawy był wiersz Wandy Wawiłow pt. O rupakach.

Tego dnia naszą bibliotekę opanowały najróżniejsze stworki. Rozgościły się na półkach za książkami, w szufladzie biurka, za lampą na suficie a przede wszystkim w zakamarkach  królewskiego zamku. Dzielne przedszkolaki przyglądały im się bardzo uważnie… czyżby to były rupaki? Jak wygląda prawdziwy rupak? Gdzie mieszka? Po wysłuchaniu wiersza Wandy Wawiłow wszystko stało się jasne.

Okazało się, że nie ma jednej definicji, określającej to przezabawne i wielce charakterystyczne stworzonko. Z całą pewnością wiadomo, że rupaki strasznie boją się myszy i nie lubią jeść sera, zawsze tańczą kozaka, gdy na burzę się zbiera, śpią w kaloszach a kąpiel biorą we frakach… Okazało się, również, że tak naprawdę bardzo łatwo można je spotkać. Wystarczy odrobinę dokładniej przyjrzeć się szufladzie tatusia, półce z książkami czy też wózkowi dla lalek (też czasami tam nocują).

Spotkanie z rupakami sprawiło dzieciom ogromną radość, tym większą, że każdy mógł stworzyć swojego niepowtarzalnego rupakowego stworka. Podczas tej wspólnej zabawy przedszkolaki mogły wykazać się swoją niezwykłą pomysłowością, wrażliwością i ogromną wyobraźnią.

W królestwie rupakówW królestwie rupakówW królestwie rupaków

Polub nas na facebooku!