Indianka Zuzia w przedszkolu

Indianka Zuzia w przedszkoluSpotkanie zorganizowane zostało w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W poniedziałek 13 maja, jak co roku naszą zabierzowską bibliotekę miały odwiedzić dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zabierzowie. Niestety pogoda pokrzyżowała nam wszystkim plany i ulewny deszcz uniemożliwił naszym małym czytelnikom dotarcie do biblioteki.

Jednak tak łatwo się nie poddaliśmy i mimo, że przedszkolaki nie przyszły do biblioteki, to biblioteka przyszła do przedszkolaków. Do przedszkola zawitał także tajemniczy gość. Okazało się, że jest to Indianka Zuzia, bohaterka jednej z wielu książek, które pani bibliotekarka przyniosła ze sobą na spotkanie z dziećmi. Dziewczynka była bardzo uradowana, że spotkała aż tyle dzieci bo wreszcie mogła się z kimś pobawić.

Wspólnie z nowymi przyjaciółmi szukała sposobu na nudę. Robiła flagi, łowiła ryby i bawiła się z dziećmi w piratów. Jednak najfajniejsze okazało się wspólne czytanie książeczki o wesołym Dinusiu, który szukał swoich rodziców. Na szczęście Dinusiowi udało się odnaleźć drogę do swojej rodziny ponieważ pomogły mu w tym dzieci bezbłędnie odpowiadając na pytania z książki czytanej przez Indiankę Zuzię. Na zakończenie spotkania Zuzia z radością dzieliła się z przedszkolakami słodką niespodzianką.

Indianka Zuzia w przedszkoluIndianka Zuzia w przedszkoluIndianka Zuzia w przedszkolu

Polub nas na facebooku!