Biblioteczne czytanki - "Fenek w bibliotece" - maluszki spotykają Babcie MatyldęSpotkanie zorganizowane zostało w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W ramach odbywającego się Tygodnia Bibliotek 8 maja do naszej filii w Balicach zaprosiliśmy Maluszki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Balicach. Tym razem o przygodach wesołego Fenka opowiadała ukochana przez wszystkie dzieci, nasza biblioteczna Babcia Matylda.

Gdy wkroczyła w swych przypominających pandy bamboszach, buzie wszystkich dzieci ozpromieniły szerokie uśmiechy. Dzielne maluszki z najmłodszej grupy przedszkolnej, poznały koleżankę Babci Matyldy Kasie Pytalską, która spokrewniona jest z Fizią Pończoszanką. Razem z Kasią Pytalską, maluszki wysłuchały historyjki o Fenku, który wybrał się do biblioteki. Babcia Matylda pokazała maluchom różne rodzaje książeczek, takie dla dużych i małych, a nawet takie które zostały uszyte i oprócz czytania mogą także służyć za miękką poduszeczkę.Dzielne maluszki pięknie odpowiadały na pytania, o to jak należy dbać o książki, obiecały także Babci Matyldzie, że wkrótce znowu odwiedzą naszą bibliotekę.

Spotkania realizowane były w ramach Tygodnia Bibliotek, w cyklu prowadzonym przez bibliotekę w Balicach Biblioteczne czytanki - Przygody Fenka. Uczestniczyły w nich dzieci z Samorządowego Przedszkola w Balicach najmłodsza grupa przedszkolna. W zajęciach wzięło udział ok. 20 przedszkolaków. Naszym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w każdym wieku, oswajanie ich z książką oraz zachęcanie i przyzwyczajanie od najmłodszych lat do korzystania z biblioteki.

Polub nas na facebooku!