Biblioteczne czytanki - "Fenek w bibliotece"

Biblioteczne czytanki - "Fenek w bibliotece"Spotkanie zorganizowane zostało w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W ramach odbywającego się Tygodnia Bibliotek 8 i 9 maja do naszej filii w Balicach zaprosiliśmy trzy grupy przedszkolaków. Jak wszystkie zajęcia w cyklu, także te oparte były na książeczce o przygodach wesołego Fenka. Tym razem zaprosił on dzieci do biblioteki.

Na zajęcia przygotowana została specjalna prezentacja multimedialna, opowiadająca o pracy bibliotekarzy, ciekawych książkach które można znaleźć w bibliotece, oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieci wysłuchały książeczki o przygodach Fenka, który wraz z kolegami z przedszkola odwiedził gmach biblioteki. Dowiedziały z niej dlaczego w bibliotece należy zachować ciszę oraz na jak długo można wypożyczyć książki i dlaczego trzeba je koniecznie zwrócić. Uczestniczące w spotkaniu dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki z biblioteki (i nie tylko), tak aby wielu czytelników mogło z nich skorzystać.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały wykonane przez nas kolorowe zakładki, ponieważ z zajęć dowiedziały się, że to najlepsze czego można użyć aby zaznaczyć ostatnią czytaną  stronę (w przeciwieństwie do np. zaginania rogów, wkładania pomiędzy strony mokrych liści, czy papierków po bardzo czekoladowych cukierkach.

Spotkania realizowane były w ramach Tygodnia Bibliotek, w cyklu prowadzonym przez bibliotekę w Balicach Biblioteczne czytanki - Przygody Fenka. Uczestniczyły w nich dzieci z Samorządowego Przedszkola w Balicach (2 grupy) i Akademii Małych Tygrysków w Balicach. Łącznie w zajęciach wzięło udział ok. 70 przedszkolaków. Naszym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w każdym wieku, oswajanie ich z książką oraz zachęcanie i przyzwyczajanie od najmłodszych lat do korzystania z biblioteki.

Spotkanie z dziećmi z Samorządowego Przedszkola w Balicach (8 maja)

Biblioteczne czytanki - "Fenek w bibliotece"Biblioteczne czytanki - "Fenek w bibliotece"Biblioteczne czytanki - "Fenek w bibliotece"

Spotkanie z dziećmi z Akademii Małych Tygrysków (9 maja)

Polub nas na facebooku!