Z wierszownika Łukasza Dębskiego

Spotkanie z Łukaszem DębskimSpotkanie zorganizowane zostało w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

9 maja nasi najmłodsi czytelnicy mieli okazję poznać Łukasza Dębskiego. Autor wielu zbiorów wierszy dla dzieci, założyciel fundacji Burza Mózgów, inicjator Festiwalu Literatury dla Dzieci, animator wydarzeń promujących książki i czytelnictwo był gościem Biblioteki Publicznej w Rudawie.

Na czwartkowym spotkaniu opowiadał nam przywołując różne wspomnienia, anegdoty o pierwszych swoich wierszach ”laurkowych” pisanych w dzieciństwie. Pisarz podjął też z dziećmi rozmowę o tym, jak powstaje książka, jaka jest droga tekstu literackiego od autora do czytelnika i jak zbudowana jest książka.

Wspomnieliśmy przy tym o pięknych ilustracjach autorstwa Anny Kaszuby-Dębskiej uzupełniających wierszowane opowieści Łukasza Dębskiego. Dzieci usłyszały humorystyczne wiersze o podróżach po krajach Europy i nie tylko, kibicowały swoim nauczycielom w konkursie szybkiego czytania wiersza ze zbioru "Łamisłówka” (oj trudne do wymówienia słowa!). A na koniec wszystkich uczestników spotkania zaangażowało śledztwo w sprawie ukąszenia bobra. Detektywi z Biura "Sówka" i „Biura Wojskowego” na podstawie poznanych faktów mieli wskazać sprawcę. Śledztwo się udało i zabawa też.

Warto podkreślić, że miła atmosfera, humor, aktywny udział dzieci to zasługa naszego gościa, który nawiązał z małymi czytelnikami świetny kontakt. Wpisy dedykacji i autograf autora Wierszownika z podroży dookoła świata sprawiły nam wielką przyjemność.

Spotkanie z Łukaszem DębskimSpotkanie z Łukaszem DębskimSpotkanie z Łukaszem Dębskim

Z wierszownika Łukasza Dębskiego Z wierszownika Łukasza DębskiegoZ wierszownika Łukasza Dębskiego

Z wierszownika Łukasza DębskiegoZ wierszownika Łukasza Dębskiego

Polub nas na facebooku!