Piraci na tropie skarbów

Piraci na tropie skarbówSpotkanie zorganizowane zostało w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

8 maja bibliotekę w Bolechowicach odwiedziły dzieci z miejscowego Prywatnego Przedszkola Magnificat. W tym dniu nasza biblioteka zamieniła się w tajemniczą wyspę pełną ukrytych skarbów a rezolutne przedszkolaki z grupy Słoneczka i Motylki stały się prawdziwymi piratami.

Zanim to jednak nastąpiło, każdy przedszkolak musiał sprostać bardzo trudnym wyzwaniom… a wszystko zaczęło się od odnalezienia listu w butelce, którą z odmętów morskich wyłowił kapitan pirackiej załogi. Po rozszyfrowaniu tajemniczego listu, przyszedł czas na działanie. W ruch poszły kolorowe pisaki i tak powstały pirackie bandery, które miały budzić postrach na szerokich wodach.

Prawdziwa zabawa rozpoczęła się, kiedy dzieci znalazły ukryte za książkami pogmatwane liny żeglarskie. Nie dość, że musiały się uporać z ich rozplątywaniem, to na dodatek musiały opanować sztukę wiązania węzłów. Niestety lina, która na początku wzbudziła u dzieci taki zachwyt, wkrótce okazała się dla nich nie lada pułapką. Na szczęście zwinne i pełne energii przedszkolaki dość szybko uwolniły się z potrzasku, zdobywając tym samym miano prawdziwych piratów. Teraz już nic nie stało na przeszkodzie, aby wyruszyć na poszukiwanie ukrytych skarbów. Krążąc między regałami, zaglądając w najmniejszy zakamarek biblioteki, dzieciom udało się dość szybko odnaleźć tajemnicze, obwiązane sznurem kuferki. Skarb został więc zdobyty, ale jak na zakończenie powiedziała dzieciom Agnieszka Mleczko – autorka tej parateatralnej  zabawy - Największy skarb, ten najcenniejszy znajduje się właśnie tu w bibliotece, są to książki pełne przygód i tajemnic.

Spotkania z przedszkolakami zapoczątkowały w naszej bibliotece cykl różnorodnych wydarzeń z okazji  „Ogólnopolskiego Tygodnia  Bibliotek”.

Piraci na tropie skarbówPiraci na tropie skarbówPiraci na tropie skarbów

Piraci na tropie skarbówPiraci na tropie skarbów