Biblioteczne czytanki - "Fenek i sprzątanie świata"

Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie4 i 5 kwietnia w naszej filii w Balicach odbyły się kolejne zajęcia z przedszkolakami, oparte na książeczce o przygodach wesołego Fenka, który tym razem przybliżył dzieciom wiosenne zwyczaje i zasady dbania o czyste środowisko.

Z przygotowanej prezentacji multimedialnej, dzieci dowiedziały się jakie są oznaki wiosny, jak żegnamy zimę, oraz dlaczego dbanie o nasze środowisko naturalne jest tak ważne.

W trakcie spotkanie dzieci wysłuchały książeczki o przygodach Fenka, który tym razem z przyjaciółmi udał się do parku, aby posprzątać pozostawione w nim śmieci. Dzieci poznały też chłopca, który nie wiedział co powinien zrobić z papierkami po cukierkach które właśnie zjadł. Na szczęście Fenek pomógł mu posprzątać porozrzucane śmieci i wytłumaczył dlaczego warto poszukać kosza na odpadki.

Uczestniczące w spotkaniu dzieci dowiedziały się jakie są sposoby prawidłowego sortowania śmieci oraz co oznacza słowo recykling.  W ramach zajęć plastycznych, przedszkolaki przygotowały piękne wielkanocne kartki, do stworzenia których wykorzystały makulaturę i kolorowe ścinki.

Spotkania realizowane były w cyklu prowadzonym przez bibliotekę w Balicach Biblioteczne czytanki - Przygody  Fenka. Uczestniczyły w nich dzieci z Samorządowego Przedszkola w Balicach i Akademii Małych Tygrysków w Balicach. W zajęciach, których celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w każdym wieku, oswajanie ich z książką oraz zachęcanie i przyzwyczajanie od najmłodszych lat do korzystania z biblioteki łącznie wzięło udział ok. 70 przedszkolaków.

4 i 5-latki z Samorządowego Przedszkola w Balicach

Gminna Biblioteka Publiczna w ZabierzowieGminna Biblioteka Publiczna w ZabierzowieGminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

6-latki z Samorządowego Przedszkola w Balicach

Przedszkolaki z Akademii Małych Tygrysków