W krainie Koniberków - spotkanie autorskie

W krainie Koniberków20 marca biblioteka w Balicach gościła u siebie Panią Weronikę Szelęgiewicz, autorkę baśni dla dzieci pt. “Koniberki”. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pisarka, prywatnie mama dwójki dzieci, które są największą inspiracją pisanych przez nią książek.

Na spotkanie z autorką przybyły dzieci z klasy 4A i 4B Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach wraz z nauczycielkami języka polskiego Panią Iwoną Skowrońską oraz Panią Żanetą Matacz. Pani Weronika, opowiedziała co było inspiracją do napisania baśni oraz skąd się wzięła nazwa Koniberki, a także kto był autorem pierwszego zdania które zapoczątkowało książkę.

W dalszej części dzieci wysłuchały fragmentu baśni, który opowiadała o przygodzie Koniberki Filipinki a potem zasypały autorkę gradem pytań. Uczniowie chcieli wiedzieć ile czasu trzeba poświęcić na napisanie baśni, jak się tworzy ilustracje książkowe oraz czy jest przewidziana ekranizacja przygód wesołych Koniberków.

Na zakończenie, dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których pod okiem autorki wykonały własnoręcznie różnokolorowe Koniberki. Spotkanie zakończyły wspólne zdjęcia oraz dedykacje i autografy od Pani Weroniki.

Bardzo dziękujemy za spotkanie.

W krainie KoniberkówW krainie KoniberkówW krainie Koniberków

Polub nas na facebooku!