Biblioteczne czytanki - "Fenek i Strach"

Fenek i Strach18 lutego w naszej filii w Balicach odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia z przedszkolakami. Zajęcia oparte były na książeczce o przygodach wesołego Fenka, który tym razem przybliżył dzieciom czym jest strach.

Z przygotowanej prezentacji multimedialnej, dzieci dowiedziały się czym jest uczucie strachu, odpowiedziały też na pytanie czy dobrze jest się bać. W trakcie spotkanie przedszkolaki wysłuchały historii Fenka, który bardzo bał się wystąpić na przedstawieniu. Na szczęście tata Fenka, pomógł mu pokonać obawy i z sukcesem wystąpić na przedstawieniu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uczestniczące w spotkaniu dzieci opowiedziały czego się boją i jak sobie radzą z tym uczuciem. Potem każdy mógł narysować swojego stracha. Kiedy wszystkie były gotowe, dzieci włożyły swoje strachy do specjalnego pudełka. Dzięki temu strachy zostały opanowane i już nikt nie musi się ich obawiać.

Spotkania realizowane były w nowym cyklu prowadzonym przez bibliotekę w Balicach “Biblioteczne czytanki - Przygody  Fenek”. Uczestniczyły w nich dzieci z Samorządowego Przedszkola w Balicach i Akademii Małych Tygrysków w Balicach. Łącznie w zajęciach wzięło udział ok. 55 przedszkolaków. Naszym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w każdym wieku, oswajanie ich z książką oraz zachęcanie i przyzwyczajanie od najmłodszych lat do korzystania z biblioteki.

6-latki z Samorządowego Przedszkola w Balicach

Fenek i StrachFenek i Strach