Dziennikarskie ABC z Maciejem Müllerem

Dziennikarskie ABC z Maciejem MülleremJak wygląda praca dziennikarza? W jaki sposób przygotować się do wywiadu? Jakie predyspozycje powinien mieć dobry dziennikarz? Na te i inne pytanie odpowiadał Maciej Müller - dziennikarz Tygodnika Powszechnego, na spotkaniu z młodzieżą, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Bolechowicach.

Na początku nasz gość opowiedział jak wygląda jego dzień pracy i w jaki sposób zbiera materiały do artykułów. Przy okazji młodzi ludzie dowiedzieli się jak powstaje gazeta i poznali fachowe słownictwo. Od tej pory takie słowa ja: lead, kolumna, belka, news, czołówka, resarch czy deadline - nie będą dla nich brzmiały tajemniczo. By wykonywać zawód dziennikarza - mówił nasz gość - trzeba być przede wszystkim dociekliwym, zaangażowanym i otwartym na świat. Warto dużo czytać i posiadać umiejętność pracy w grupie. Dziennikarstwo - jak powiedział wymaga solidnej wiedzy i szacunku do odbiorcy. Będąc dziennikarzem - kontynuował pan Maciej - trzeba pamiętać o etyce i konieczności bycia obiektywnym a także o odpowiedzialności za słowo. Podczas tego bardzo miłego spotkania nie zabrakło również ciekawych historii z życia zawodowego naszego gościa.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach pod opieką Pani Alicji Mitońskiej.

Dziękujemy serdecznie Panu Maciejowi Müllerowi za to niezwykle interesujące i inspirujące spotkanie.

Dziennikarskie ABC z Maciejem MülleremDziennikarskie ABC z Maciejem MülleremDziennikarskie ABC z Maciejem Müllerem

Dziennikarskie ABC z Maciejem MülleremDziennikarskie ABC z Maciejem Müllerem

Polub nas na facebooku!