Najpiękniejsze opowieści pod choinkę

Najpiękniejsze opowieści pod choinkęNa zaproszenie Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Rudawie uczestniczyliśmy w cyklu zajęć objętych ogólnopolskim projektem „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Na wtorkowe spotkanie, 11-go grudnia wybraliśmy do czytania tekst ze zbioru Najpiękniejsze opowieści pod choinkę Ewy Stadtmüller. Opowiadanie pt. Złota rybka stało się wstępem do rozmowy o świątecznych przygotowaniach w naszych domach, o „ubieraniu” choinki czy oczekiwaniu na wigilijną wieczerzę. Opowiadaliśmy przedszkolakom o oryginalnych, tradycyjnych ozdobach choinkowych, robionych niegdyś w domach ręcznie, wspólnie przez rodziców, dziadków i dzieci. O ubieraniu „drzewka” w słomkowo-bibułowe łańcuchy, o wieszaniu czerwonych jabłuszek, owijaniu w kolorową bibułę cukierków, o pieczeniu i zdobieniu pierniczków.

Razem z przedszkolakami zrobiliśmy nawet tego rodzaju ozdoby. Przygotowane wcześniej orzechy włoskie z wbitymi patyczkami owijaliśmy srebrną folią, a do patyczków przyczepiliśmy druciki do zawieszania na gałązkach choinki. Wymieniliśmy się też z dziećmi drobnymi upominkami. Bibliotekę Publiczną w Rudawie ozdobi świąteczny stroik od przedszkola, a przedszkolną choinkę albo okna ozdobią koronkowe śnieżynki od biblioteki.

W spotkaniu uczestniczyły kolejno dzieci z grup „maluchów”, „średniaków” i „starszaków”.

Najpiękniejsze opowieści pod choinkęNajpiękniejsze opowieści pod choinkęNajpiękniejsze opowieści pod choinkęNajpiękniejsze opowieści pod choinkę